Plácnutí vařečkou

Za výprask dcery se žena ocitla u soudu. "Praskly mi nervy," uvedla

Vařečka - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Žena z australského Perthu stanula před soudem kvůli tomu, že zlobivou dceru potrestala výpraskem. Za naplácání na zadek dřevěnou vařečkou musela zaplatit pokutu 750 australských dolarů (asi 12 tisíc korun).

Pro některé rodiče je občasný políček nebo výprask součást výchovy, jiní by na své dítě ruku nevztáhli. Jen málokdy se ale trestání dětí dostane až do médií a soudu. Jeden takový případ se řešil v australském Perthu, píše portál perthnow.com.au.

 

Matka stanula před soudem kvůli tomu, že své devítileté dceři uštědřila výprask dřevěnou vařečkou. Potrestala ji za to, že si z lednice vzala maso, určené pro psa, a snědla ho. Matka jí to zakázala, protože maso obsahovalo tabletky na odčervení.

 

35letá Tania vypověděla, že už se neovládla a dceru jednou plácla přes zadek. Praskly jí nervy, přestože byla na podobné situace zvyklá. Její dcera totiž trpí poruchou pozornosti a aktivity (ADHD) a s chováním má problémy i ve škole.

 

Všechno mohlo skončit výpraskem, ale modřiny na zadku dívenky si všimlo zřejmě některé z dětí při převlékání ve škole a věc se dostala až k policii. Ta případ předala soudu, přestože Tania nemá žádný záznam v trestním rejstříku.

 

 

Stalo se tak v říjnu, na rozsudek si ale matka musela počkat více než devět měsíců. Soud udělil Tanie pokutu 750 australských dolarů, což je asi 12 tisíc korun. Ve verdiktu soudce uvedl, že "použila zbytečně velkou sílu k potrestání dcery" a "doufá, že už se to nebude opakovat".

 

Tania je ze situace zoufalá. Přestože přiznala, že je vinna, protože dceru opravdu vařečkou plácla, myslí si, že má právo na to vychovávat ji, jak uzná za vhodné. "Myslím, že děti se musí naučit, aby nedělaly věci, co nemají," prohlásila Tania s tím, že se považuje za dobrou matku.

epa TN.cz