Hbité prsty

Zabavili prodavačku, vyrabovali vitrínu. Policie hledá zloděje šperků!

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 24. 1. 2020
Téma:

Pražští kriminalisté už skoro měsíc hledají dvojici mužů, kteří zabavili v klenotnictví prodavačku, odemkli si vitrínu a ukradli z ní šperky za statisíce.

Zloději ve zlatnictví v pražské Široké ulici "úřadovali" po vánočních svátcích. "Dva muži, pravděpodobně cizinci, vstoupili v odpoledních hodinách do prodejny klenotnictví, kde předstírali zájem o koupi drahých šperků. Působili věrohodně. S prodavačkou mluvili anglicky, mezi sebou rusky," popsala policejní mluvčí Lucie Drábková.

 

O chvíli později "zákazníci" poprosili o ceník. Ten prodavačka neměla po ruce a musela se proto na chvíli vzdálit. "Této chvilky jeden z podezřelých mužů využil a odemkl vitrínu se šperky. Po návratu prodavačky zpět dále předstírali zájem. V nestřežený okamžik muž ukradl z odemčené vitríny několik náramků ze zlata," doplnila Drábková.

 

 

Až když oba odešli, tak žena zjistila, že šperky jsou pryč. Škoda je více než čtvrt milionu korun. Jakékoli informace mohou lidé volat na linku 158. Kvůli vysoké škodě oběma mužům hrozí v případě odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi.

 

GALERIE: Pátrání po dvou podezřelých mužích

1
/
10
Zdroj: Policie ČR
Pátrají po dvou podezřelých mužích - 1

TN.cz