Útok na prezidenta

"Zabiju Trumpa, toho tyrana," napsala žena a poslala mu jedovatý ricin

Pascale Ferrier, Donald Trump
Zdroj: Profimedia
Kanaďanka se pokusila zabít Donalda Trumpa
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
23.9. 2020 7:43
Téma:

Úřady odhalily identitu ženy, která se měla pokusit otrávit Donalda Trumpa. Pascale Ferrierová z kanadského Québecu mu podle spisu poslala dopis s jedovatým ricinem. Prezidenta USA nazvala "hnusným tyranským klaunem" a napsala, že když ho jed nezabije, pošle silnější.

V úterý začal ve Spojených státech soud s Pascale Ferrierovou, kterou obvinili z nebezpečného vyhrožování prezidentu Donaldu Trumpovi. Obálka s jedem ricin, kterou mu měla poslat, do Bílého domu naštěstí nedoputovala.

 

Veškerá pošta určená Trumpovi se totiž dopředu kontroluje. Jak informovala agentura AP, Ferrierová o prezidentovi v dopise píše jako o "hnusném tyranském kalunovi". "Vzdej to a v letošních volbách už nekandiduj," napsala mu.

 

Soudkyně zdůraznila, že i v tomto případě musí ctít presumpci neviny. Na Ferrierovou jako pachatelku ale ukazuje větší množství stop. Během září na twitteru o Trumpovi psala stejně jako v dopise. "Hnusný tyranský klaun. Zabijme Trumpa!" vyzývala veřejně na sociální síti.

 

 

Počínáním ženy se nezabývá pouze soud, ale vyšetřuje ji také FBI. Dopis totiž naznačuje, že chtěla Trumpa skutečně zabít. "Takže jsem ti vyrobila speciální dárek, abych ti usnadnila rozhodování. Najdeš ho v dopise," psala Ferrierová. "Kdyby to náhodou nefungovalo, najdu lepší recept na další jed, anebo použiju svoji zbraň, až budu moct přijet," dodala.

 

Do poštovního centra Bílého domu, které dopisy pro prezidenta třídí, obálka s ricinem dorazila v pátek. Ferrierovou policejní komando zadrželo na americko-kanadské hranici v pondělí. Obviněná pochází z Francie, kanadskou občankou se stala v roce 2015.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz