manévry v zábřehu

Uzavřené město a kontroly aut: Zločinec vyděsil celý Zábřeh!

Policie při zásahu - ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto
Téma:

Policisté v Zábřehu na Moravě dnes zasahovali proti zločinci, který nenastoupil k výkonu trestu. Na místě, kde se měl muž vyskytovat, ho ale policisté nenašli. Uzavřeli proto cesty do města a kontrolovali všechna auta.

"Kolegové ze Zábřeha během dneška zasahovali v bytě muže, který nenastoupil k výkonu trestu. Krajský soud na něj vydal zatykač," uvedla pro TN.cz šumperská policejní mluvčí Marie Šafářová.

 

Operační důstojník později upřesnil, že šlo o muže, který si měl ve vězení odsedět trest za hospodářskou trestnou činnost. K výkonu trestu ale nenastoupil a policisté si pro něj chtěli dojet sami. Na místě, kde se podle jejich informací měl zdržovat, ale nikoho nenašli.

 

Mezi lidmi v Zábřehu mezitím vypukla panika. "Na místě zasahovalo asi osm policejních vozů," zavolal do redakce TN.cz během dopoledne jeden z čtenářů. "Mého muže zastavili policisté a prohledávali ho. Prý jim během nepodařeného zásahu utekl nebezpečný zločinec, který je dokonce ozbrojený pistolí s tlumičem," odkazovala se na regionální web Šumperský rej další volající.

 

"Byli jsme 2x autem v Zábřeze a pokaždé při cestě ze Zábřeha nás stavěli policisté a koukali do auta," přidala se na Facebooku Lucie. 

 

 

Podle Šumperského reje utekl při zásahu v bytě nebezpečný zločinec. "To znamená, že nám v ulicích běhá kriminálník, který je ozbrojený pistolí s tlumičem, který ví, že po něm jde policie, je závislý na tvrdých drogách a již dvakrát se pokusil vraždit. Dávejte pozor!" varoval na svém Facebooku. 

 

Policisté během odpoledne uzavřeli komunikace vedoucí z města a každé odjíždějící auto kontrolovali. "Zásah už je u konce a žádné další kontroly neplánujeme," řekla televizi Nova kolem 16 hodiny operační důstojník. Zda se jim kriminálníka podařilo chytit, ale nepotvrdil.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tvrďácká babička utekla z domova důchodců. Neuvěříte proč!

UTÍKAL JAK MALEJ JÁRA! Hvězdu 50 odstínů šedi vyhnaly fanynky z pražského bytu!

mom TN.cz