Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Las Vegas

Začal veletrh technologií! Z tabletu můžete udělat hned dva mobily

Největší světový veletrh spotřební elektroniky představil další novinky. Vývojáři se v americkém Las Vegas například pochlubili novými typy ohebných a průhledných obrazovek.

Například tablet budete moci během několika sekund díky ohebnému displeji změnit hned na dva telefony s vlastními sim kartami. Podobnou obrazovku budou mít ženy brzy i na svých kabelkách.

 

"V roce 2019 se nebude mluvit o ničem jiném. Telefonů s ohebnými displeji bude všude plno," uvedla Nicole Scott, editor webových stránek o technologiích.

 

Firmy návštěvníky veletrhu ohromují i dalšími novinkami. Mezi ně patří i téměř gumovým displejem. Budoucnost ale přinesou také průhledné obrazovky nebo malý domácí pivovar.

 


Jihokorejský výrobce se chlubí hlasovým asistentem, který propojí spotřebiče v domácnosti a napoví, co si uvařit ze surovin v lednici. S touto technologií, která mapuje okolí auta za jízdy, uvidí řidiči doslova až za roh. Uplatnění má najít v samořídících vozidlech.

 

S robotickou rukou s motorkem a titanovými dráty budou moci lidé s ochrnutými horními končetinami znovu stisknout míček nebo otevřít dveře. Veletrh v Las Vegas podle odhadů přiláká téměř 200 tisíc návštěvníků a potrvá do pátku.

reg/Kristina Tůmová TN.cz