obtěžování na zastávce

"Začali vytahovat penisy," svěřila se Alena se sexuálními útoky

Strach na ulici
Zdroj: Thinkstockphotos
Alena popsala hrůzné zážitky z Palmovky.

O kampani MeToo se v médiích hovoří stále více. Ženy po celém světě sebraly odvahu a sdílejí na sociálních sítích své zážitky a zkušenosti se sexuálním obtěžováním a znásilněním. Jednou z nich je i čtenářka Alena z Prahy, která se svěřila se svým příběhem.

"Myslím, že každá žena byla někdy sexuálně obtěžována nebo se potýkala s nevhodnými narážkami. Ať už kvůli vyzývavým šatům, které jste si vzala do klubu nebo třeba kvůli červené rtěnce, kterou nosíte do práce," začala svůj příběh Alena.

 

"Neoblékám se zvlášť vyzývavě ani muže jinak neprovokuji, sexuální narážky od mužů dávno neberu vážně ani osobně," vysvětlila.

 

"Asi se všechny shodneme, že pokud se žena ocitne po setmění v určitých částech Prahy, může to být nepříjemné, a je úplně jedno, co máte na sobě."

 

"Nedávno jsem po desáté večer vystupovala z metra na Palmovce. Hned když jsem vyjela po eskalátoru, všimla jsem si skupinky dělníků, která si okamžitě všimla mě. Prošla jsem kolem, aniž bych reagovala na jejich poznámky. Když jsem došla na tramvajovou zastávku, ke své hrůze jsem zjistila, že na tramvaj budu čekat minimálně 15 minut."

 

Máte podobné zážitky jako Alena? Stala jste se obětí sexuální zločinu nebo obtěžování a chcete sdílet svůj příběh? Napište nám na redakční email zpravy@nova.cz

 

 

Asi šestičlenná skupinka mužů se mezitím vydala za Alenou a na zastávce ji došla. "Nejprve na mě jen pokřikovali, snažila jsem se je ignorovat a modlila se, ať jede jakákoliv jiná tramvaj, do které budu moci okamžitě naskočit."

 

Alena zbystřila pozornost, až když ji jeden z mužů začal osahávat. "Přejel mi rukou po noze a něco mi u toho říkal, nebylo to česky a popravdě, i kdyby bylo, asi bych to nevnímala. Jediné co jsem vnímala, byla jeho ruka na mé noze a to, že páchl pivem," svěřila se dál Alena.

 

"Odstrčila jsem ho, ale nezmohla jsem se na jediné slovo. Bylo jich moc a já jsem byla až příliš v šoku. Na zastávce nikdo jiný nebyl. Ostatní muži se smáli a začali se přibližovat. Okamžitě jsem přešla koleje a vydala se opačným směrem. Doufala jsem, že je poblíž otevřená večerka, kde budu moci počkat na tramvaj. Zní to hloupě, ale nic jiného mě v daný moment nenapadlo."

 

 

"Muži zůstali na zastávce a smáli se. Když jsem viděla, že mě nepronásledují, naplnila mě úleva a vztek. Po pár minutách mi jela tramvaj a já se na zastávku vrátila, právě včas, abych do ní mohla naskočit. Opilci zůstali na zastávce. Křičeli na mě a dělali neslušná gesta. Dokonce začali vytahovat penisy a mávat s nimi, zatímco jsem odjížděla tramvají. Nikdy jsem neviděla nic odpornějšího."

 

Alena sama přiznala, že možná mohla reagovat jinak, utéct nebo zavolat policii. "Nikdo z nás nemůže tušit, jak bude v takové situaci reagovat. Byla jsem v šoku a zmatená," dodala Alena. "Volat policii mě nenapadlo, vlastně mi nic neudělali a podobné věci se dějí pořád. Po příjezdu domů jsem se zamkla v bytě a ještě dlouho plakala. Palmovce se dnes vyhýbám i za denního světla a po setmění se pohybuji už jen taxíkem. Od příštího týdne začínám lekce sebeobrany. Příště už mě nezaskočí, ani když jich bude více. I když doufám spíš, že žádné příště nebude."

 

Alena měla štěstí a nic se jí nestalo. Některé ženy však takové štěstí nemají. "Rozhodla jsem se svůj příběh sdílet kvůli ostatním ženám. Aby věděly, že nejsou samy a děje se to pořád. A také proto, aby na sebe byly opatrné. Je smutné, že se v 21. století ženy musí bát vyjít po setmění na ulici," dodala Alena na závěr svého příběhu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Neuvěřitelné sexuální úchylky: někoho vzruší nafouknutý balónek, jiného stromy

ZNÁSILNĚNÍ: Proč ho tolik žen nenahlásí?

Hollywoodský sexuální skandál: Které slavné herečky byly obětmi producenta Harveyho Weinsteina?

Související témata:
kik TN.cz