Boj s koronavirem

Začalo testování učitelů. Zájem ale má jen jedna třetina z nich

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Aktualizováno 20:25
4.12. 2020 11:56
Téma:

V Česku odstartovalo plošné testování učitelů mateřských, základních a středních škol. Je zdarma a podstoupit ho může až 170 tisíc pedagogů.

 Testovaní bude probíhat po celém Česku až do 18.prosince. Je dobrovolné a záleží na učitelích, jestli se rozhodnou podstoupit testování takzvanými antigenními testy. Například v severočeském Jiříkově se nechávají otestovat všichni učitelé, což je výjimka, protože v rámci celé republiky se zájem odhaduje jen na přibližně třetinu všech pedagogů.

 

Mohou sem na testování dorazit ale i učitelé z mnoha jiných základních, středních nebo mateřských škol. Vyšetření provádějí hasiči, kteří tu zůstanou do večera. Testování nebudou podstupovat učitelé, kteří nákazu koronavirem prodělali a neuplynulo víc než 90 dnů od potvrzení nákazy.

 

 

Zájem o testování se liší kraj od kraje, učitelé se ale shodují, že v rámci vlastní bezpečnosti i bezpečnosti dětí se raději otestovat nechali, a i když test stěrem z nosu není příjemný, podle nich se to vydržet dá. Testováni učitelů má stát přibližně 70 milionů korun a zaplatit ho mají zdravotní pojišťovny.

Související témata:
vrl TN.cz