Týdenní předpověď

Začátek týdne bude tropický. Horko vystřídají bouřky a přízemní mrazíky

Ochlazení
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 14. 9. 2020
Téma:

Teplý vzduch od jihu do Česka přinese babí léto. To podle informací meteorologů potrvá do středy, kdy budou denní teploty dosahovat až 30 °C. Ve čtvrtek přijde mírné ochlazení a bouřky a v pátek teploty spadnou dokonce pod 20 °C. Zejména o víkendu hrozí přízemní mrazíky.

"Kolem tlakové výše nad střední Evropou k nám bude od jihu proudit velmi teplý vzduch, jehož příliv ukončí ve čtvrtek studená fronta, která přejde naše území od severozápadu až severu. Za ní se rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu, po jehož zadní straně k nám začne postupně proudit teplejší vzduch od jihu až jihozápadu," informují odborníci z ČHMÚ.

 

Pondělí i úterý bude jasné či polojasné. Po ránu se mohou vyskytovat mlhy či mírná oblačnost. Teploty během dne vyšplhají na 25 až 30 °C, v noci spadnou na 16 až 12 °C. Vát bude mírný jihovýchodní až východní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.

 

Předpověď počasí ze Snídaně s Novou:

 

 

Jasno, případně polojasno bude také ve středu. Ráno se může vyskytnout nízká oblačnost i mlhy, pozor si tak musí dávat zejména řidiči. Noční teploty se budou pohybovat mezi 16 až 12 °C, v údolích mohou klesnout až na 10 °C. Během dne mohou dosáhnout až 30 °C.

 

Ve čtvrtek přijde ochlazení a s ním i přeháňky a ojediněle také bouřky. Nejvyšší denní teploty spadnou na 18 až 22 °C. Na jihovýchodě Česka se mohou pohybovat kolem 24 °C. Vát bude slabý severozápadní, postupně severní až severovýchodní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, který bude večer postupně slábnout.

 

 

Během pátku bude oblačnost přibývat zejména na severovýchodě a východě. Noční teploty klesnou na 7 až 3 °C a ojediněle se mohou objevit přízemní mrazíky. Denní teploty nepřekročí 20 °C, podle odborníků se nejvyšší teploty budou pohybovat mezi 14 a 18 °C.

 

Víkend bude chladný, oteplení přijde až se začátkem následujícího týdne. Meteorologové slibují jasno až polojasno, ojediněle přeháňky kvůli přechodně zvýšené oblačnosti. Noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 3 °C a nadále je třeba počítat s přízemními mrazíky. Během dne teploty vystoupají na 15 až 19 °C, začátkem dalšího týdne se může oteplit až na 23 °C.

TN.cz