Podivné toalety

Matěj objel svět: Až uvidíte jeho fotky, svou toaletu budete milovat!

Toalety v zahraničí
Zdroj: facebook, Getty Images
Téma:

Cestování je velmi oblíbená aktivita. Rádi navštěvujeme různé země, kde si především užíváme místní kulturu, přírodu a památky. Během užívání si dne, však přijde chvíle, kdy každý musí vykonat svou potřebu. Bohužel ne vždy se jedná o luxusní toalety, které nabízejí voňavá mejdlíčka nebo hedvábné toaletní papíry. O tom se přesvědčil cestovatel Matěj Balga, při své cestě kolem světa. Z některých toalet byste raději utekli.

Pokud plánujete vyrazit na cestu po různých zemích a nepatříte mezi odvážlivce, měli byste raději volit ta místa, kde vás nepřekvapí například místní veřejné toalety. Na záchod musí každý z nás, ale při zhlédnutí fotografií, které pořídil cestovatel Matěj Balga, byste si to asi rozmysleli.

 

Například v zemích Asie jsou tradiční spíše turecké záchody, které nenabízejí žádné posezení, ani prkýnka, ale díru v zemi. Některé toalety zde nevypadají, že by dodržovaly základní hygienu. To potvrzují i fotografie Balgy na jeho profilu na sociální síti. "Že jsem kvůli Crohnovi nad mísou trávil víc času než po památkách, rozhodl jsem se, že je na čase zveřejnit moje opravdové fotky z cesty kolem světa," napsal v komentáři pod fotkami.

 

GALERIE: Toalety v zahraničí

1
/
10
Zdroj: facebook, Matěj Balga
Toalety v zahraničí - Turecko

 

V Turecku například jeden záchod vypadal, že se každou chvíli propadne. Dlaždičky byly popraskané a všude byla špína. V jedné z toalet v Turkmenistánu snad ani nelze říci, že by díra připomínala záchod. "Turkmenské vskutku "sociální" i socializační zařízení," popsal Balga fotografii.

 

Záchod v Uzbekistánu byl zase vytvořen pouze vyjmutím jednoho prkénka ze země, takže musí být opravdu náročné trefit se mezi dvě prkna. Další záchody na tom byly v Uzbekistánu podobně. V jednom dokonce Balga potkal i zvířata. "Tady mě v jedné z poslední vánic zimy překvapili vevnitř dva koně," připsal k fotografii.

 

 

K záchodu v Kyrgyzstánu se musel člověk nejdříve probojovat sněhem, než se dostal k díře v zemi. Jiná toaleta zde zase byla vyhřívaná. "Téměř familiární tvar v kyrgzské vesnici Nura. A hlavně: topení! Tady jsem se něco nadřepěl!" napsal Balga.

 

Matěj Balga své cesty sepsal v knize s názvem Saudade – Na Kole a v kajaku kolem světa. V knize Balga popisuje svou tříletou cestu kolem světa.

 

Jak vypadají veřejné záchody u vás v okolí? Pošlete nám své fotografie na naši e-malovou adresu zpravy@nova.cz

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

reg TN.cz