zbytečný výjezd

Záchranáři často musí na falešný poplach! Kdo má platit náklady?

Téma:

Náročnou službu mají za sebou policisté na Pardubicku. Celou noc zbytečně pátrali po řidiči, který měl u Sopřeče srazit a těžce zranit sedmnáctiletého cyklistu. Jenže všechno je nakonec jinak- mladík se ráno policii přiznal, že si vše vymyslel. A takových případů falešných poplachů pro záchranáře v poslední době hodně přibývá.

Po domnělém vozidle, které mělo cyklistu srazit, pátrali policisté v noci několik hodin, vyslýchali svědky a nakonec jim údajně sražený muž přiznal, že si všechno vymyslel.

 

Anketa

Měl by svědek, který událost nahlásil, zaplatit náklady za zbytečný výjezd?

Hlasovalo 3038 lidí.

 

Podobný případ se stal včera, kdy muž na Benešovsku zalarmoval všechny složky záchranného sboru, i vrtulník, když oznámil, že kamion v Miličíně vjel do lidí. Když na místo dorazili všichni záchranáři, jen po sobě koukali – žádná nehoda se nestala. Svědek, který událost nahlásil, později přiznal, že to byl jen "zlý sen“.

 

 

V noci na dnešek pak opilá žena, kterou z potoka vytáhli záchranáři, tvrdila, že se tam snažila zachránit topící dítě, které ji před tím mělo ukrást kabelku. Záchranáři, i když se jim její verze nezdála, museli samozřejmě vodní tok prohledat, aby se nestalo nejhorší neštěstí. Nakonec se ukázalo, že si žena pravděpodobně vše vymyslela, protože žádné dítě na místě nalezeno nebylo. Žena nadýchala téměř tři promile.
 

hru / František Bůžek TN.cz