perfektní balíček

Žena musela rodit doma, pomohli záchranáři. Chlapeček dostal zvláštní jméno

Překotný porod v brněnských Židenicích
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje
Chlapeček se narodil doma
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 13.9. 2019 12:04
Téma:

Ve čtvrtek vyrazili jihomoravští záchranáři pomoci mladé ženě, která začínala rodit. Po příjezdu zjistili, že na přejezd do nemocnice už není čas. Po pár minutách se za jejich pomoci narodil kluk, který dostal neobvyklé jméno. Záchranáři maminku i dítě převezli po porodu do nemocnice.

K úžasné práci si mohou gratulovat brněnští záchranáři a lékaři, kteří pomohli malému Williamovi na svět. Vše začalo ve čtvrtek ráno, kdy byli povoláni do brněnských Židenic na pomoc mladé ženě, která začínala rodit.

 

"Jednalo se o překotný porod, když jsme přijeli na místo, bylo jasné, že rodičku už raději ponecháme rodit u ní doma, na přejezd do porodnice nebyl čas. Bylo to docela rychlé, maminka skvěle spolupracovala a byla velmi statečná. Za pár minut se narodil zdravý kluk,“ popsal záchranář Radim Daněk. Ten spolu s kolegy pomáhal miminku na svět.

 

Zdravotníci novorozenci i novopečené mamince poskytli přednemocniční péči a oba převezli do nemocnice.

 

 

"Miminko bylo vzorně ošetřeno a zabaleno v perfektním balíčku. Malý William je v pořádku, váží 3030 g, měří 50 cm a má se k světu,“ sdělil lékař z Nemocnice Milosrdných bratří Dan Wechsler, který dítě přijímal.

 

"Chtěla bych pochválit obě posádky a moc jim poděkovat, byli všichni moc milí a zkrátka úžasní," popsala práci záchranářů a lékařů maminka.
 

Žena začala rodit v autě, policisté ji dovedli až na sál. Podívejte se na reportáž:

 

 

TN.cz