překvapivý nález

Záchranáři v přehradě našli trezor plný zlata! Hledali oběti tragédie

Hana Mikulková
Hana Mikulková
22.10. 2019 21:30
Téma:

Na dně přehrady, která se v sobotu protrhla na jihu Ruska, byl nalezen poklad. Záchranáři a vyšetřovatelé při pátracích akcích objevili trezor s osmnácti kilogramy zlata. Při katastrofě zemřelo nejméně patnáct lidí.

Pátrací akce na dně ruské přehrady má překvapivý závěr. Záchranáři, kteří hledali oběti sobotní tragédie, našli sejf s cenným obsahem. V jedné z budov, která byla zatopená kdysi schválně kvůli výstavbě přehrady, byly vakuové schránky plné zlata.

 

Některá ruská média uvádějí, že jeden z představitelů těžařské společnosti, která doly provozovala, o sejfu vyšetřovatelům řekl během výslechu. Podle něj se nachází v jedné ze zatopených technických místností. Proč ale společnost nechala zatopit budovu, ve které bylo zlato, není jasné.

 

Protržená přehrada se nachází na jihu Ruska, asi dvě stě kilometrů jižně od města Krasnojarsk. Firma Sibzoloto, která zlaté doly provozuje, ji nechala vybudovat bez stavebního povolení. Z poškození nádrže viní provozovatelé dolu silné deště.

 

 

"Zhroucení přehrady způsobily mimořádné okolnosti. Voda, která dosahovala výšky tří až čtyř metrů, smetla dvě ubytovny zaměstnanců společnosti Sisim," řekl zástupce velitele záchranářů Oleg Matulenko.

 

Nalezené zlato už úřady podle ruských médií zabavily. Výtěžek z jeho prodeje má prý pomoci těm, kteří při protržení hráze přišli o svůj majetek nebo střechu nad hlavou. Kvůli sobotní tragédii už byli zatčeni tři lidé.
 

Související témata:
TN.cz