Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2017 21:23
napadená sanitka

Záchranáři zastavili zakrvácenému muži, ten jim rozmlátil přední sklo!

Zdroj: TV Nova

Lubští záchranáři si v sobotu prožili chvíle strachu. Když jeli se zraněným pacientem, zastavil je zakrvácený muž. Chtěli mu pomoci, ale zraněný se vrhl proti autu, začal řvát a rozmlátil rukama přední sklo. Agresora musela zpacifikovat policie.

Záchranáři to mají někdy opravdu těžké. Příkladem může být sobotní incident v Plesné na Karlovarsku. Lubská výjezdová skupina jela kolem 18:00 ke zraněnému pacientovi, když jim cestu zastoupil mladý muž, který krvácel z úst.

 

Záchranáři zastavili a chtěli mu pomoci. Když se chystali vystoupit, aby situaci prověřili, začal muž najednou řvát, sprostě nadávat, naskočil na přední sklo, které kompletně zakrvácel a následně ho rozbil holýma rukama.

 

Záchranáři se snažili ujet, agresor však mlátil do celé sanitky a začal se do ní dobývat. Zpacifikovat ho musela až policie.
"Záchranáře i policii překvapila obrovská míra agrese.

 

 

Bohužel tyto incidenty jsou stále častější a ZZS KVK podnikne kroky a bude žádat nově zvolené poslance (z nichž je opravdu mnoho známých záchranářů) o zpřísnění a tvrdší možnosti postihů těchto nebezpečných individuí." Okomentoval napadení ředitel Sýkora.

 

 

"Naši záchranáři i pacienti přežili bez újmy na zdraví. Nicméně, psychický dopad a otřes je obrovský a upřímně atmosféra strachu je vysoce nežádoucí pro všechny," doplnil mluvčí karlovarských záchranářů na Facebooku.
 

klma TN.cz