pobyt v zoo

Zachránění tygři se pomalu uzdravují! "Je to depresivní pohled," tvrdí lékaři

Transport tygrů - 1
Zdroj: ZOO Poznaň
Tygry našli celníci na hranicích
Regina Zajícová
Regina Zajícová
3.11. 2019 9:37
Téma:

Devíti tygrům se snaží ošetřovatelé v polské zoo v Poznani vrátit chuť do života. Během cesty kamionem, ve kterém ujeli 2000 kilometrů, žili v otřesných podmínkách. Většina z nich byla pohublá, nechtěla jíst nebo pít. Podle veterináře se zvířata také snaží zasloužit si odměnu. Pro něho je to však velmi depresivní.

Dva z tygrů jsou už v dobrém stavu. Bohužel v kamionu nebyly doklady, takže ošetřovatelé netuší, jak jsou staří. "Tygři ožili, spali v krátkých intervalech třicet hodin…Potřebovali spánek, odpočinek…Nebojí se lidí…Dnes jsem byl deset centimetrů od tygra. Podívali jsme se navzájem do očí," popsal zážitek veterinář Józef Spieszný deníku Radiozet.

 

Zvířata také nejsou vůbec agresivní. Tím, že nechávají lidi přijít blíž k nim, mohla být podle veterináře cvičená pro cirkus. Postupně se u nich však vztek může objevit. "Nevíme, jak byli vychováni," vysvětlil Spieszný.

 

Jeden z tygrů prý váží kolem 150 kilogramů, druhý o padesát kilogramů více. V zoo si užívají vyhřívané místnosti s venkovním prostorem. A jídlo, které dostali, spořádali hned. "Vidíme, že jsou připraveni neustále spolupracovat, chtějí si zasloužit odměnu. Je to velmi depresivní pohled…Na druhé straně vidíme jasné zlepšení v jejich očích, zejména u malých…," dodal veterinář.

 

 

Tygry objevili celníci v kamionu na polsko-běloruských hranicích. Od 22. října tam stál kvůli chybějícím dokumentům. O několik dní později se zvířata dostala do zoo v Poznani. Svůj život však stráví v rezervaci ve Španělsku. Ta se stane jejich domovem.

 

Podívejte se na reportáž o zachráněných tygrech:

 

 

 

TN.cz