Nespokojený

Záchranka stála celou noc na zákazu. Řidič naštval místní, dostal pokutu!

Sanita parkující na přechodu - 2
Zdroj: zpravy@nova.cz
Jan Pánik
Jan Pánik
21.11. 2019 5:45

Chování řidiče sanitky naštvalo obyvatele Příbrami ve středních Čechách. Zůstala totiž celou noc zaparkována v zákazu zastavení. Od přivolaných strážníků proto dostal řidič pokutu, podle provozovatele je ale sanitka zařazena do integrovaného záchranného systému (IZS).

Sanitka, kterou provozuje Asociace samaritánů České republiky (ASČR), parkovala v místě zastavení v noci na pondělí. To ale zřejmě naštvalo jednoho z řidičů, který příbramskou ulicí projížděl.

 

"Vozidlo odstavil na zákazu a nechal jej tam stát celou noc. Na místě navíc nebyl u nějak závažného případu," napsal do redakce TN.cz rozčílený řidič. 

 

Podle provozovatele záchranky někdo na místo přivolal městské strážníky. "Za přestupkové jednání byl následně řidič vyřešen v příkazním řízení na místě uložením blokové pokuty Městskou policií Příbram," sdělil dopravní ředitel ASČR Tomáš Gorgoň s tím, že dotyčný řidič bude poslán na mimořádné školení s následným přezkoušením. 

 

Zároveň však Gorgoň dodal, že ve stejnou noc někdo na sanitce úmyslně poškodil pneumatiky. "Vozidlo se stalo krátkodobě nepoužitelné a v případě, že by jej bylo potřeba, nemohlo by vyjet," postěžoval si.

 

Objevilo se také podezření, že řidič sanitky bezdůvodně využívá maják pro jízdy ke známým. To však ASČR důrazně odmítá. "Všechna vozidla jsou nepřetržitě monitorována zdravotnickým operačním střediskem," dodal Gorgoň.

 

GALERIE: Sanita parkující na přechodu

1
/
5
Zdroj: zpravy@nova.cz
Sanita parkující na přechodu - 1

TN.cz