následky zemětřesení

Záchranné práce v Indonésii v problémech, naděje vyhasíná

Téma:

Naděje na záchranu lidí, kteří se krátce po zemětřesení ozvali záchranářům ze zasypaného hotelu v indonéském městě Palu, pomalu vyhasínají. Záchranáři nezaznamenali známky života, záchranné práce navíc přerušují výpadky proudu. Úřady stanovily pátek za finální den pro záchranu.

Po téměř týdnu od strašlivého zemětřesení u indonéského ostrova Suawesi a následné vlně tsunami, při kterých zahynulo nejméně 1558 lidí, stále probíhá snaha o záchranu lidí ze zasypaného hotelu ve městě Pali.

 

Z trosek budovy se záchranářům podařilo vytáhnout jediného přeživšího, podle záchranářů je šance na přežití přibližně 10 procent, uvádí agentura Enex.

 

I přes velkou snahu záchranářů se nicméně nepodařilo zaznamenat žádné známky života už dva dny. Záchranné práce musely být několikrát přerušeny kvůli častým výpadkům proudu.

 

 

Oficiální počet mrtvých po zemětřesení a následné přívalové vlně tsunami v Indonésii se zvýšil na 1558. Mluvčí úřadu Sutopo Purwo Nugroho upozornil, že z trosek a bahna ještě nebyla vyproštěna všechna těla a počet mrtvých bude dál stoupat.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz