Rušný víkend

Záchrany zvířat: Hasiči vytáhli kočku z hrobu a psa z úzké soutěsky!

Záchrana psa z prolákliny a kočky z hrobu
Zdroj: HZS Středočeského kraje, HZS Plzeňského kraje
Záchrana psa z prolákliny a kočky z hrobu
Petr Zelený
Petr Zelený
7.6. 2020 13:03
Téma:

Záchranu uvízlých zvířat za sebou mají hasiči ze středních Čech i Plzeňského kraje. Ti první pomáhali psovi, který uvízl v úzké skalní rozsedlině, ti druzí vyjížděli k "mňoukajícímu" hrobu, z něhož vytáhli kočku.

K uvězněnému psovi vyjížděli hasiči z mělnické stanice v sobotu po páté hodině odpoledne k obci Vidím. "Na modré turistické stezce ve skalnatém terénu spadl pes do soutěsky. Zůstal zde zaklíněný," popsali hasiči na twitteru.

 

Lezci psa i člověka, který se jej pokoušel osvobodit vlastními silami, vytáhli pomocí lan. "Poděkování bylo nejen slovní," doplnili a přidali fotky, na nichž vděčný chlupáč jednoho z hasičů náruživě oblizuje.

 

Záchranu zvířete - a to pořádně kuriózní - absolvovali v neděli před polednem i hasiči ze západu Čech, přesněji ti z Horažďovic na Klatovsku.

 

 

"Na místním hřbitově se ozývalo mňoukání z jednoho z hrobů. Po dohodě s policií a majiteli hrobu jsme odkryli desku a nalezli živou kočku. Jak se tam dostala, s určitostí nevíme," přiblížil bizarní příhodu mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že vysvobozenou micinu si převzali policisté.

 

GALERIE: Hasiči zachraňovali psa uvízlého v soutěsce a kočku z hrobu

1
/
8
Zdroj: HZS Plzeň
Z hrobu v Horažďovicích se ozývalo mňoukání, hasiči vytáhli ven kočku - 4

TN.cz