Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nemají soucit

Žáci ušikanovali učitelku k smrti! Teď prodávají nahrávky mučení

Studenti Střední průmyslové školy v pražských Strašnicích více než rok šikanovali pětapadesátiletou učitelku. Nejenže ji tahali za vlasy, ale dokonce ženu bili a ohrožovali pyrotechnikou. Jejich krutost nebere konců ani po smrti oblíbené kantorky. Studenti totiž nyní obvolávají média a snaží se prodat záznamy zachycující její bolest.

Ačkoli většina žáků Střední průmyslové školy Na Třebešíně říká, že zesnulá kantorka byla neskutečně hodná, našli se chlapci, kterým byla učitelka trnem v oku. Ne snad proto, že by byla zlá, ale právě naopak. Kanotrka byla hodná, nechala si všechno líbit a na to také podle studentů doplatila.

 

"Působila na mě nějak vystresovaně," vzpomíná na učitelku jeden ze studentů. Často prý dokonce vypadala trochu zmateně a musela být i několikrát hospitalizována. Není ale divu. Učitelka zažívala každý den neskutečné peklo.

 

 

"Ti tři kluci ji při hodinách tahali za vlasy, kopali do zadku, házeli po ní věci, například mandarinky, nebo ji zamkli ve třídě. Před Vánocemi jí dali do rukou petardu s tím, že je to prskavka a udělají si předvánoční atmosféru,“ popsal již dříve další student.

 

Případ, který skončil umístěním kantorky do psychiatrické léčebny a její následnou smrtí, má ale ještě smutnější dohru. Pro některé žáky totiž zřejmě nebylo utrpení učitelky dostatečně velké, protože nyní obcházejí média a snaží se prodat záběry týrané ženy.

 

"Hned jak to budu mít, tak s tím můžu začít obchodovat," řekl reportérům TV Nova jeden z chlapců.

 

Případem se nyní zabývá kriminální policie. "Pražští kriminalisté se okolnostmi celého případu zabývají. Nemůžu být jakkoli konkrétní," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Případ navíc prověřuje i školní inspekce.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
Zoufalí rodiče školáků: Bojíme se šikany!
TEST: Mohla by ses stát obětí šikany?
Nedej šanci šikaně, nebuď obětí

Soňa Vachová/ lud TN.cz