Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zimní dovolená

Začíná zimní sezóna. Zarezervujte si pobyt v horách, dokud je čas

Zdroj: TV Nova

Prázdniny sotva skočily ale cestovní kanceláře už se připravují na zimní sezónu. A poptávka prý začíná stoupat. Dvě třetiny zimních pobytů budou údajně prodány už během září a října. Odborníci proto radí s případným nákupem raději moc neváhat.

Rakousko, Itálie, Francie nebo například Slovensko - to jsou země kam, Češi míří každoročně za zimními radovánkami. Kapacity jsou omezené, a tak většina zájemců o dovolenou nakupuje raději už teď.

 

"Češi jsou národ lyžařů a zimní sezóna je v podstatě vždycky vítána velmi nedočkavě," uvedl místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.

 

Zájem o zimní dovolené podle cestovních kanceláří každoročně stoupá. I proto se většina zájezdů prodá už během podzimu. Cena za zimní dovolenou v zahraničí je už v podstatě srovnatelná s tou v českých střediscích, čtyřčlennou rodinu vyjde týden na horách v průměru na 25 tisíc.

 

"Jsou milovníci českých hor a jsou milovníci zahraničních hor. Lyžaři tvrdí, že v zahraničí je lepší lyžování, delší a širší sjezdovky, širší sjezdovky a především pro rodiny s dětmi je to vhodnější, ale jak říkám, je to o chuti," dodal Jan Papež.

 

 

Lyžaři jsou podle cestovek čím dál náročnější. "Zákazníci se chtějí bavit i poté, co se vypnou lanovky a vleky. To znamená, že mají zájem o nějaké doprovodné programy, ať už kulturní, sportovní, setkání s nějakými celebritami sportovními, koncerty a tak podobně," uvedl mluvčí Nev-Dama Jan Bezděk.

 

Zvýšený zájem je například i o expediční programy a adrenalinové zážitky - například Heliskiing na Islandu. "Je to pro lidi, kteří už na sjezdovkách vlastně viděli všechno a chtějí se podívat někam, kde jsou nesjetý kopce a kde je to bude opravdu bavit," uvedl bývalý závodní lyžař Tomáš Kraus. Podobný zážitek vyjde na zhruba 200 tisíc korun.
 

Dominika Janochová, sei TN.cz