Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 6. 2018
zasekané silnice a dálnice

Připravte se na peklo na silnicích! Evropě začínají prázdniny!

Kolona na dálnici
Zdroj: TN.cz

Pozor! Konec školního roku a začátek prázdnin způsobí už od tohoto víkendu značné komplikace na cestách. Je dobré se tedy obrnit trpělivostí a hlavně sledovat pozorně kudy jet.

Konec školního roku nepřináší jen radost školáků z prázdnin, kdy si od učení odpočinou dva měsíce, ale hlavně mnoho naplánovaných výletů a dovolených.

 

Prázdniny začínají nejen v Čechách, ale i na Slovensku. Za teplem se chystá i řada severských států, nebo třeba Belgičané. Kdy začínnají letní prázdniny v evropských státech, se podívejte zde.

 

Kromě výletníků a dovolenkářů situaci na silnicích značně zkomplikují i kamiony, kterým začíná zákaz víkendových jízd až od 7. července. Je tedy důležité se na situaci připravit a hlavně se obrnit trpělivostí, která bude rozhodně potřeba.

 

Delší čekání v kolonách a silný provoz můžete čekat na těchto trasách:

 

Rakousko

A1 West, A10 Tauern, A12 Inntal, A13 Brenner, A 14 Rheintal a A 11 Karawankenautobahn, B 179 Fernpass - Route.

 

Švýcarsko

A 2 Luzern - Chiasso před Gotthardtunnel, A 1 St.Gallen - Zürich - Bern, A 13 San Bernardino - Route

 

Itálie

A 22 Brenner, A 23 Villach - Udine, A 4 Verona - Benátky - Triest - hraniční přechod Dragonja (Chorvatsko).

 

Slovinsko

A 2 Karawankentunnel - Ljubljana - Záhreb, A1 Ljubljana - Koper, úsek Spielfeld - Maribor - Ptuj do Macelj na chorvatské hranici.

 

 

 

Chorvatsko

A 1 Záhreb - Zadar - Split před Mautstellenem, připojení Triest - Pula a Triest - Rijeka, cesty okolo Plitvického jezera.

 

Francie

A36 / A39 / A7 Mühlhausen - Dole - Lyon - Orange, A9 Orange - Nimes - Montpellier - po španělské hranici a dálnici A8 de Côte d´Azur z Monaka do Aix-en-Provence a trasa A6 Dijon - Lyon.

 

Další komplikace se očekávají i na hraničních přechodech z Rakouska do Maďarska, Slovinska a Slovenska. Čekejte je i mezi Chorvatskem a Slovinskem. 

mk TN.cz