střelba na klinice

"Žádné další dětské orgány," zvolal muž (57) po vraždě tří lidí

Téma:

Na klinice plánovaného rodičovství v Colorado Spring se střílelo. Dlouho policisté spekulovali nad tím, jaký motiv mohl k hrůznému činu, během kterého zemřeli tři lidé, sedmapadesátiletý Robert Lewis Dear mít. Nyní už zřejmě známe odpověď. Muž prý prostestoval proti vládě a potratům, které klinika prováděla.

Ozvala se střelba. Nikdo neměl ani tušení, co se na klinice plánovaného rodičovství děje. Obyvatelé okolních domů se na doporučení skrývali doma a pouze sledovali, jak jednotky SWAT postupně obsazují budovu.

 

Jednotkám se nakonec podařilo útočníka zajistit (57). Ten za sebou zanechal tři mrtvé - dva civilisty a jednoho policejního důstojníka. Dalších devět lidí bylo  zraněných.

 

 

Doposud se spekulovalo nad tím, jaký motiv mohl Roberta Lewise motivovat k tomu, aby napadl kliniku. Policisté pátrali i po nastražené bombě, nic však neobjevili. Ačkoli nepadlo ještě žádné oficiální vyjádření, které by objasnilo okolnosti, proč muž střílel, místní starosta i zahraniční média už mají odpověď.

 

GALERIE: Střelba na klinice v Coloradu

1
/
6
Zdroj: ČTK
Střelba na klinice v Coloradu - 1

 

Jak hlava města prohlásila, "motiv si mohou všichni odvodit od místa činu". To dokazují i výpovědi očitých svědků, kteří tvrdí, že Dear po zadržení volal "žádné další dětské orgány,". Navíc prý kritizoval prezidenta Baracka Obamu.

 

Aktivisté bojující proti potratům, které klinika jako jedna z mnoha povoluje, se od Deara distancují. Vypověděli, že ho vůbec neznají.

 

 

lud TN.cz