Kladenské zastupitelstvo

Žádné paktování s SPD! Petr Hašek končí v TOP 09

Jiří Pospíšil
Zdroj: Mediafax
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.
Téma:

Člen TOP 09 Petr Hašek, který se jako součást hnutí Kladeňáci podepsal pod koalicí v kladenském zastupitelstvu se Svobodou a přímou demokracií (SPD), končí v TOP 09. Sdělil to v pondělí odpoledne.

Hašek vysvětlil, že po výhře hnutí Volba pro Kladno nebyla jiná možnost, než domluvit koalici s Občanskou demokratickou stranou (ODS), ANO a SPD. Hnutí Kladeňáci zahrnuje kromě TOP 09 ještě Starosty a nezávislé (STAN) a lidovce.


"Byli jsme postaveni před těžkou volbu, jestli necháme dále vládnout městu dosavadní vedení a necháme ho dotáhnout do konce všechny projekty, kvůli jejichž zastavení jsme dostali překvapivě silný mandát nejenom my, ale například i ODS," přiblížil Hašek.


Jedinou další možností byla podle něj koalice s SPD. "Ačkoliv pro nás byla tato koalice dříve nepředstavitelná, společným jednáním jsme došli k zásadní programové shodě ve většině priorit," doplnil Hašek. Po dohodě s vedením TOP 09 se proto rozhodl ukončit členství ve straně.


Rozhodnutí o vstupu do koalice s SPD kritizoval předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. "Koaliční paktování s SPD je nepřijatelné. Dotyčný člen kladenské topky má jen dvě možnosti - vystoupit z koalice nebo vystoupit ze strany. Jinak bude vyloučen pro porušení hodnot TOP 09," uvedl Pospíšil na svém twitterovém účtu.

 

Náhled na kladenskou koaliční dohodu:

 

 

Ke kladenské koalici se podobně vyjádřila i místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. "Za TOP 09 mohu zcela jasně deklarovat, že náš člen vstupem do této koalice porušuje platné usnesení strany, které koalice s SPD vylučuje. Už to řešíme," sdělila na svém twitterovém účtu.

 


"Ten člen za toto “paktování” bude zcela nejpravděpodobněji vyloučen, právě proto, že to je proti hodnotám naší strany. Tedy TOP 09 se nepaktuje s SPD,“ doplnila Adamová Pekarová.

 

Už se jedná o koalicích! Podívejte se na reportáž z poledních Televizních novin: 


 

rod TN.cz