To je úlet!

Žádné sci-fi. Náramek dokáže zobrazit displej přímo na ruku

Téma:

Kdepak, nejde o optickou iluzi, ani o žádný čip implementovaný do vaší ruky. Dotykovou plochu z vaší ruky dokáže udělat náramek s projektorem.

Chytrý mobil, tablet, chytré hodinky – zařízení, která se předhánějí v míře své technické inteligence, chce strčit do kapsy „obyčejný“ náramek. A to nemá ani displej! Přesto ho dokáže zobrazit přímo a vaší ruce.

O poslední výkřik techniky se postarala trojice francouzských vývojářů Pascal, Guillaume a Nicolas. Svůj nápad pojmenovali Cicret a hledají finanční injekci na jeho rozjezd a výrobu. Malými rozměry (tloušťkou 1,5 mm a šířkou max. 10 mm) se pyšnící chytrý náramek disponuje zabudovaným projektorem. Ten se po zatřesení ruky postará o zobrazení dotykového displeje přímo na předloktí vaší ruky.

Funkce nabízí prakticky totožné s tablety či smartphony – zavoláte si, napíšete zprávu či e-mail, ve volných chvílích si zahrajete hru nebo se podíváte na video. A to všechno navíc klidně i ve sprše či vaně, náramek Cicret je totiž vodotěsný. S mobilem ho spárujete pomocí bluetooth, v zamýšlené výbavě náramku nechybí ani wi-fi nebo vibrace.

Francouzští vývojáři dost překvapivě nezvolili pro prezentaci svého konceptu některou ze známých startupových stránek, ale jen vlastní web s možností zasílat finanční příspěvek přes službu PayPal. Uvidíme, jak brzy se náramek promítající displej přímo na ruku stane skutečností připravenou k prodeji zákazníkům.
 

pel