Pád letadla

Žádné stopy po přeživších. Indonéští záchranáři objevili trosky boeingu

Téma:

Pátrací týmy u Indonésie závodí s časem při hledání černých skříněk Boeingu 737-500, který zmizel z radarů během letu z Jakarty na ostrov Borneo. Podařilo se jim nalézt trosky v moři pouze několik kilometrů severně od indonéské metropole. Akce se účastní na 2600 lidí.

V moři záchranáři našli těla i části letadla. Včera dokonce objevili něco, co vypadalo jako část motoru. Je to pro ně jedním z ukazatelů, že hledají ve správné oblasti.

 

"Od potápěčského týmu jsme obdrželi zprávu, že je viditelnost ve vodě dobrá a jasná, což jim dává šanci nalézt části letadla. Doufejme, že současné podmínky pod hladinou vydrží i nadále, abychom mohli pokračovat v hledání. Myslíme si, že jde přímo o místo havárie letadla,“ informoval indonéský ministr dopravy Budi Karya Sumadi.

 

 

Na prohledávání Jávského moře se podílí více než 12 helikoptér a 73 lodí. Týmy se snaží černé skříňky nalézt co nejdříve, dokud stále vysílají signál. Nevzdávají se ani při hledání přeživších. Zatím ale žádné nenašli.

 

"Naši záchranáři stále pracují pod vedením armády, policie, pátracího a záchranného úřadu a ministerstva dopravy. V pohotovosti je policie, aby kdykoli s pátráním a záchranou pomohla,“ uvedl mluvčí jakartské policie.

 

 

Boeing 737 se ztratil 9. ledna pouhých pár minut po startu z Jakarty. Na palubě bylo 62 lidí, všichni byli Indonésané. Pár hodin po ztrátě kontaktu začalo moře vyplavovat trosky letadla na pobřeží. Místo tragédie se záchranářům podařilo lokalizovat právě díky signálu z černých skříněk. Ty by mimo jiné díky nahrávce z kokpitu mohly pomoci objasnit příčinu havárie.

Anežka Pichrtová, jh TN.cz