Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Páteční srážka

Zaorálek po nehodě: "Pěkně mi sešili hlavu!" Takhle se to stalo

Zdroj: TN.cz

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek při páteční nehodě na jižní Moravě utrpěl lehké zranění, přesto pro jistotu zrušil víkendový program. Policie nechce ke srážce říct více informací, redakce TN.cz ale zjistila nové podrobnosti.

Vládní limuzína audi se u Lechovic na Znojemsku u odbočky na Oleksovice srazila s černým mercedesem v pátek navečer. Obě auta po nárazu skončila mimo silnici v blízkém poli.


Policejní mluvčí Pavel Šváb odmítl v sobotu dopoledne na přímý dotaz TN.cz říct jakékoli podrobnosti o tom, jak a proč se auta srazila. 


Uvedl pouze to, že vyšetřování mají na stole znojemští policisté a že ani jeden ze zúčastněných řidičů nenadýchal alkohol. "Nehodu jsme na místě vyšetřovali přibližně do jedné hodiny ráno, obě nabouraná auta odvezla odtahová služba," sdělil pouze Šváb.Policisté přitom u nehod běžně popisují pravděpodobný průběh kolizí. Tentokrát ale ne. "Nechceme, aby si to případní svědci přečetli v médiích a pak to ovlivnilo jejich výpovědi," obhajuje mlčení Šváb.

 

Záběry z místa ale pravděpodobný průběh nehody stejně prozrazují. Vše nasvědčuje tomu, že auta vyjela do pole poté, co mercedes vrazil do pravé strany vládní limuzíny. Zásah musel mít poměrně velkou sílu, protože audi úplně přišlo o pravý přední blatník.


Je tedy možné, že řidič mercedesu chtěl z hlavní silnice odbočit doleva na Oleksovice a během manévru se auta bočně střetla a následně skončila v poli.


110

GALERIE: Nehoda s autem ministra zahraničí Zaorálka

Zdroj: TN.cz

Nehoda Lubomíra Zaorálka - 1

Hodnocení:


Pokud jde o Zaorálkova zranění, ministerstvo pouze uvedlo, že jde o zranění hlavy. Sám ministr v sobotu před polednem na svém twitterovém účtu uvedl, že mu záchranáři ránu na hlavě museli sešít.


 

Mluvčí ČSSD Mikuláš Klang TN.cz řekl, že ministr je momentálně v domácím léčení, a proto se v sobotu nezúčastní Dnů NATO v Ostravě, i když to původně měl v plánu. Od pondělka prý ovšem už bude znovu v práci.

 

Reportáž TV Nova o nehodě Zaorálka a dalších politiků:

pez TN.cz