21 bodných ran

Žádný řemeslník. Z vraždy Tomáše (16) obvinili jeho kamarádku

Brutální útok v Žilině
Zdroj: Policie SR
Téma:

Smrt teprve šestnáctiletého chlapce otřásla minulý týden Slovenskem. Tomáše někdo zavraždil, na jeho těle se našlo jednadvacet bodných ran. Až doposud si veřejnost myslela, že chlapce měl zabít falešný řemeslník, který se pod záminkou vloudil do bytu. Vše bylo ale úplně jinak, policie obvinila z vraždy chlapce jeho kamarádku.

Mrazivý případ ze slovenské Žiliny je od začátku plný otazníků. Šestnáctiletého Tomáše našli ubodaného v jednom z bytů na městském sídlišti. Tragédie se odehrála 16. května krátce po poledni.

 

Mladík utrpěl jednadvacet bodných ran, následkům mnohačetného pobodání okamžitě podlehl. Nejprve se pracovalo s verzí, že chlapec zemřel tak, že jej ubodal neznámý muž v montérkách.

 

Ten se měl vloudit do bytu, ve kterém se nacházel chlapec i se svou kamarádkou. Vydával se prý za zaměstnance energetické společnosti. Nejdříve měl napadnout dívku, která mu otevřela, a když jí na pomoc přispěchal Tomáš, měl se útočník vrhnout na něj a ubodat ho.

 

 

Všechno je ale úplně jinak. Žádného muže policie doposud nezadržela. Za smrtí mladého chlapce totiž nejspíše není žádný třetí člověk. Nejsou totiž důkazy, že by se v bytě v době chlapcově smrti nacházel někdo další. Chlapce podle policie zavraždila právě jeho kamarádka. Ta se měla údajně k činu přiznat.

 

"V souvislosti s úmrtím 16letého chlapce vyšetřovatel obvinil šestnáctiletou mladistvou z obzvlášť závažného zločinu vraždy," potvrdila slovenská policie. Kriminalisté nyní zpracují podnět na vzetí do vazby.

 

 

Teenager měl na těle neuvěřitelných jednadvacet bodných ran. Nejspíše mu je ale nezpůsobil žádný falešný odpočtář v montérkách. Této verzi navíc nasvědčuje i fakt, že slovenská policie nevyhlásila po pachateli žádné mimořádné pátrání.

 

Tomášova šestnáctiletá kamarádka skončila po incidentu v nemocnici. Zranění si ale měla způsobit sama, do nemocnice ji měli odvážet s ovázanýma rukama. Pár chodil do stejné třídy gymnázia na Vlčincích. Prý dokonce společně plánovali cestu do Londýna. Celý incident se měl odehrát v době, kdy se pár dohadoval o detailech výletu.

 

 

Roli v hrůzném incidentu mohly podle některých zdrojů sehrát i drogy. Policie nařídila soudní pitvu, která má určit přesnou příčinu smrti náctiletého chlapce. Její výsledky by měly být známé velmi brzo.

Související témata:
mj TN.cz