Otrava a výhrůžky

Zadržený muž se přiznal k otrávení dětské výživy! Půjde za mříže

Vyděrač v německých obchodech chce 10 milionů
Zdroj: Polizei Konstanz
Joachima S. natočily bezpečnostní kamery při manipulaci s dětskou výživou
Téma:

Muž, kterého německá policie zadržela pro podezření z otravy dětské výživy a vyhrožování, se k činu přiznal. Muž přidával do dětských potravin fridex a poté obchodům hrozil dalšími otravami, pokud mu nezaplatí 10 milionů eur.

Německá policie dopadla podezřelého muže v pátek odpoledne, státní prokuratura to oznámila v sobotu. V noci na neděli pak policisté uvedli, že zadržený přiznal vinu. Píše o tom německý portál Bild.de.

 

Kromě pěti sklenic dětské výživy, které otrávil v polovině září a které už úřady zajistily, prý do jiných potravin jedovatou látku nepřimíchal. K otrávení si vybral etylenglykol, v průmyslu známý jako fridex, který se přidává třeba do nemrznoucích chladicích kapalin.

 

Láhev s touto látkou našli policisté také při razii v bytě zadrženého muže. Podle deníku Bild jde o 53letého Joachima S., který se před dvěma lety přestěhoval do Ofterdingenu. Právě tam ho nakonec policie vypátrala.

 

 

Po muži pátrali policisté od půlky září, kdy rozeslal emaily a dopisy do různých obchodních řetězců. Vyhrožoval, že otráví více potravin, pokud nedostane výkupné 10 milionů eur (asi 260 milionů korun). Výhrůžka měla přijít společnostem Aldi, Lidl, Rossmann, Müller, Edeka, DM, Norma a Rewa.

 

O celém případu ale policie informovala až 28. září, kdy také zveřejnila záběry podezřelého muže. Bezpečnostní kamery v jednom ze supermarketů ve městě Friedrichshafen ho natočily, jak manipuluje s dětskou výživou. Šlo právě o pět otrávených sklenic, které obchod stáhl z prodeje.


Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz