policejní vyšetřování

Záhada mrtvoly ze Svitavska objasněna! Muže zabili během hádky

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 25.8. 2019 20:13
Téma:

Po roce se podařilo policii vyřešit záhadný případ mrtvého muže, kterého někdo zakopal na louce v Bystrém na Svitavsku. Tělo tehdy objevila žena při venčení psa. Muž pocházel z Moldávie a během hádky ho zabil jeho známý stejné národnosti. Tomu se však podařilo uprchnout.

Hrob s mrtvolou objevila žena se svým psem v Bystrém na Svitavsku v květnu loňského roku. "Šla venčit psa a pes začal něco hrabat," popsala tehdy sousedka.

 

Po roce se podařilo policiI případ objasnit. "V rámci následného prověřování kriminalisté zjistili, že zemřelý je občan Moldávie. Zemřelý se měl zdržovat v České republice v pronajatém domě společně s dalšími cizími státními příslušníky už od roku 2017," napsala policejní mluvčí Markéta Janovská. 

 

Devětačtyřicetiletého muže zabil o osm let starší Moldavan. "Motivem vraždy měly být osobní neshody mezi oběma muži. K činu mělo dojít počátkem října roku 2017," doplnila mluvčí. 

 

 

 

Podezřelý muž by se měl momentálně nacházet mimo území Moldávie. Policie také zaslala žádost o převzetí trestního řízení Generální prokuratuře Moldavské republiky. 

 

Připomeňte si reportáž o vraždě z Televizních novin:

TN.cz