Pozoruhodný případ

Záhada plovoucí urny vyřešena? Do řeky ji v Brně asi vyhodil zloděj!

Ve Svratce v Brně plavala urna. Strážníci zjišťují, kde se tam vzala
Zdroj: MP Brno
Urna vylovená z řeky v Brně
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 10. 7. 2020
Téma:

Brněnští strážníci s největší pravděpodobností objasnili případ bezprizorní urny s lidskými ostatky, kterou na začátku června ze Svratky vytáhli malí vodáci. O schránku se totiž přihlásila pozůstalá. Zároveň popsala, jak o urnu přišla.

"Především díky medializaci nálezu se podařilo najít pozůstalou, která o urnu přišla. V minulých dnech se na základě zveřejněných informací přihlásila na služebně městské policie," oznámil v pátek mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

 

Žena vysvětlila, že o urnu přišla při stěhování, kdy se jedné z krabic s uloženými věcmi v nestřežené chvíli zmocnil neznámý zloděj. Do rukou mu tak padla nejen urna, ale také stolní hodiny v hodnotě přibližně dvou stovek.

 

 

"Čtyřiasedmdesátiletá žena z Brna předložila potřebné doklady, v nichž bylo uvedeno i správné evidenční číslo vyražené do štítku na urně. Strážníci jí tedy nález ihned vrátili," doplnil Ghanem.

 

Ten kdo urnu ukradl a později zahodil, je podezřelý nejen z majetkového přestupku, ale také z porušení zákona o pohřebnictví. A hrozí mu tak pokuta až sto tisíc korun.

Související témata:
TN.cz