Případ z Dánska

Záhada pokračuje: Policie našla hlavu a nohy novinářky z ponorky!

Téma:

Dánská policie našla hlavu a nohy švédské novinářky Kim Wallové. Už dříve objevili torzo jejího těla. Žena v srpnu záhadně zemřela v ponorce vynálezce Petera Madsena, kterého kriminalisté viní z její vraždy.

Nález hlavy a nohou švédské žurnalistky oznámila dánská policie v sobotu dopoledne, části těla objevila v pátek. Na lebce Kim Wallové neobjevili policejní lékaři žádné fraktury, uvedl policejní mluvčí na konferenci v Kodani. Píše o tom portál The Telegraph.

 

Novinářka zmizela za záhadných okolností na začátku srpna. Naposledy se chystala na rozhovor s dánským vynálezcem Peterem Madsenem, do jehož amatérsky postavené ponorky také nastoupila. Poté už moře vyplavilo jen torzo jejího těla.

 

Policie obvinila kontroverzního vynálezce z vraždy. Na jejím těle objevila 15 bodných ran. Podle hlavní vyšetřovací verze Madsen Wallovou zabil mezi 10. a 11. srpnem, poté oddělil hlavu, údy, torzo a její oblečení. Nasoukal je do pytlů, které pak zatížil, aby klesly na dno moře.

 

 

Madsen naproti tomu tvrdí, že dívka zemřela při nešťastné nehodě. Měl ji zabít těžký poklop ponorky, který na ni spadl. V šoku pak údajně její tělo vyhodil do moře a ponorku nechal ztroskotat. Soud ho zatím drží ve vazbě.

epa TN.cz