Záhadné útvary

Záhada u Rokycan. V poli se objevilo víc tajemných obrazců!

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 22.7. 2019 20:38

Záhadologové si mohou opět lámat hlavu nad prvními letošními obrazci v polích. Jsou kousek od Rokycan na Plzeňsku. Kruhy v obilí podle některých vznikají mechanicky za účasti mnoha lidí, ale je i mnoho těch, kteří věří, že jde o důkaz existence mimozemských civilizací.

Neznámí autoři po sobě u obce Březina zanechali celkem tři obrazce. Jde o spirálu, rozšířený piktogram znamení ryb ze zvěrokruhu a ještě jeden obtížně identifikovatelný znak. A lidé v okolí si teď lámou hlavu nad tím, jak se symboly u malé vsi s 360 obyvateli objevily.

 

"Na žádný nadpřirozena nevěřím, takže to musí někdo dělat. Ale chtěl bych ho při tom vidět. Abych se to naučil. Jestli si s tím někdo tu práci opravdu dal, tak ho svým způsobem obdivuju, protože zblbne půl okresu," svěřil se jeden z místních.

 

Podle ufologů záleží hlavně na tom, zda jsou stébla, v tomto případě pšenice, zlomená anebo ohnutá. Zlomená stébla záhadologové přisuzují lidské činnosti, naopak ohnutá jsou prý vzkazem mimozemských civilizací. V takto vzniklých obrazcích je podle biotroniků i mnoho pozitivní energie, kterou lidé chodívají do obilných lánů čerpat.

 

 

Jednou provždy se pokusil zlomit teorii o nadpřirozenu Brit Matthew Willams. Přiznal veřejně, že symbolů vyrobil mnoho a chlubí se jimi na internetu. Podle něj jde jen o chytrou kombinaci matematiky a geometrie. Při názorném pokusu na poli, kdy vytvářel sedmicípou hvězdu, ho ale zatkla policie.

pez TN.cz