Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policejní vyšetřování

Záhada vyřešena: Kdo v opuštěné nemocnici rozsvítil stromeček?

Záhadné světlo v nemocnici
Zdroj: Facebook / TN.cz
V okně opuštěné nemocnice se objevilo záhadné světlo

Před několika dny se v okně opuštěné nemocnice v New Orleans objevilo záhadné světlo. Podle některých lidí připomínalo stromeček, jiní v něm viděli strašidelnou postavu. Policie v domě našla dvě desky omotané světly a vyšetřuje událost jako vloupání.

Několik lidí vyfotilo 27. prosince záhadné světlo v okně opuštěné nemocnice Charity v New Orleans. Mezi nimi i Lisa Staggsová, která fotku pořídila z protější budovy a nahrála ji na Facebook.

 

Svítící úkaz, připomínající vánoční stromeček, rozvířil na sociálních sítích bouřlivou debatu a snímek sdílelo více než 24 tisíc lidí. Nevysvětlitelné světlo měly podle některých uživatelů na svědomí duše zemřelých, které chtěly oslavit Vánoce.

 

13

GALERIE: Záhadný stromeček v opuštěné nemocnici

Zdroj: facebook.com

Záhadné světlo v New Orleans 1

Hodnocení:

 

Skutečnost je ale zřejmě mnohem prozaičtější. Podle policie se někdo do nemocnice vloupal a do okna vystrčil dřevěné desky omotané světly. "Vše vyšetřujeme jako vloupání," uvedla Leslie Capová z univerzity v Luisianě, kam nemocnice spadala.

 

 

Našlo se ale i další vysvětlení. Jeden z městských "průzkumníků" zveřejnil na Instagramu fotku dvou velkých světel, která podle něj pochází z místnosti, kde stromeček svítil. Napsal také, že nezáleží na tom, jak optický klam vznikl, ale že město utrácí peníze za napájení nefungující nemocnice.

 

Charity Hospital byla zavřena po zásahu hurikánu Katrina na konci srpna 2005.


NEPŘEHNLÉDNĚTE:

SÍLA MATEŘSKÉ LÁSKY: Zoufalá žena lhala lékařům. Zachránila tím dcerce život!

Tento muž napsal, že jeho žena je hrdinka a téměř milion lidí souhlasí. Víte, proč?

epa TN.cz