Svatba Harryho a Meghan

Záhada vyřešena! Palác řekl, kam zmizely kytky z královské svatby

KVětiny z královské svatby
Zdroj: Profimedia
Téma:

Květiny, které zdobily královskou svatbu prince Harryho a herečky Meghan Markle, našly další využití. Bezprostředně po obřadu je královský palác rozdělil mezi několik charit. V jednom z hospiců tak udělali radost i seniorce, která jako devatenáctiletá pomáhala při přípravách svatebních šatů pro královnu Alžbětu II.

Na obřad v kapli svatého Jiří uvnitř hradu Windsor byla připravena bohatá květinová výzdoba. Mnozí se ptali, co s květinami po obřadu bude. Královský palác ale Brity uklidňuje. Květiny vyhozeny nebyly, královská rodina je darovala několika charitativním organizacím.

 

Jedním z obdarovaných je i Hospic sv. Josefa. "Dnes jsme dostali speciální zásilku. Krásné kytice z královské svatby, které jsme dali našim pacientům. Velký dík Harrymu a Meghan a floristce Philippě Craddockové. Náš hospic voní a vypadá úžasně. Takové krásné gesto," napsal hospic na facebooku.

 

Obdarovaná Pauline Claytonová:

 

Kytici dostala i devětaosmdesátiletá Pauline Claytonová. Pro ní to nebyl její první kontakt s královskou svatbou. Podle listu Daily Mirror pomáhala bývalá švadlena Pauline jako devatenáctiletá při přípravách svatebních šatů pro současnou královnu.

 

"Kdybych byla Meghan, chtěla bych si je všechny nechat," řekla o květinách obdarovaná seniorka. Pro Pauline to byl nádherný dárek a žena byla ráda, že květiny neskončily v kompostu.

 

 

Květiny na svatbu pocházely ze zahrad hradu Windsor a královských parků. Aranžéři připravili kytice bílých růží, pivoněk a náprstníků zdobené větvičkami buku, břízy nebo habru.

 

Připomeňte si královskou svatbu v reportáži Televizních novin:


 

vbo TN.cz