Babička ve vazbě

Záhada zmizelé Valerie (6) trvá! Policie zveřejnila nové fotky

Záhadné zmizení šestileté dívky
Zdroj: Policie ČR
Valerii už rok nikdo neviděl
Téma:

Už několik měsíců nikdo neviděl šestiletou Valerii, kterou měla v poručnické péči svěřena její babička. Ta skončila ve vazbě, holčička se ale stále nenašla. Policisté proto zveřejnili další dvě Valeriiny fotky.

Záhada zmizení šestileté Valerie z Prahy stále trvá. S jistotou ji příbuzní viděli před rokem v ulici na Žižkově, kde bydlela spolu s babičkou. Té byla svěřena do poručnické péče spolu s dalšími třema sourozenci holčičky. Ztracení nahlásil jiný příbuzný.

 

Policisté 60letou ženu vyslechli, Valeriiho zmizení ale nedokázala uspokojivě vysvětlit. Stala se proto hlavní podezřelou a policisté navrhli vzetí do vazby, kterému soud vyhověl. Babička je obviněna ze zanedbání povinné výživy a opuštění dítěte.

 

Kriminalisté se obávají, že se dívenka stala obětí trestného činu. Případem se zabývá také oddělení, které se specializuje na nejzávažnější trestnou činnost včetně vražd. Po výzvě v médiích se ozval s poznatkem pouze jeden člověk, k vypátrání to ale nevedlo.


GALERIE: Záhadné zmizení šestileté dívky

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Záhadné zmizení šestileté dívky - 1

 

Aby co nejvíce napomohla nalezení Valerie Kvasničkové, zveřejnila policie další dvě její fotky. "Fotografie s šátkem na hlavě je nejnovější a je ze srpna roku 2017," informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Původní snímek byl dva roky starý, jiný nebyl k dispozici.

 

 

Valerie Kvasničková měří asi 120 centimetrů, brzy oslaví sedmé narozeniny. Má hubenou postavu, černé vlasy a hnědé oči. "Jestliže jste dívku viděli, víte, kde by se mohla nacházet, nebo o ní máte jakékoliv informace, kontaktujte linku 158," prosí policie.

epa TN.cz