otřesný nález

Záhadná loď duchů vyplavená u pobřeží Japonska ukrývala 8 těl

Téma:

Moře u japonského města Oga vyplavilo v pondělí další loď duchů s ostatky osmi lidí, které se úřady snaží identifikovat. Dřevěné plavidlo postrádalo kormidlo i jakoukoli navigaci. Podle agentury Kyodo jde s velkou pravděpodobností o severokorejské rybáře.

Strašlivý nález čekal japonskou pobřežní stráž, když na pláži u města Oga objevili dřevěnou loď. Podle portálu BBC byly na palubě ostatky osmi různých lidí. Z některých těl zbývaly již jen kostry.

 

Od pobřeží KLDR je to k ostrovu Sado přes 700 kilometrů. Moře podle BBC vyplavilo zhruba sedmimetrovou dřevěnou loď, která neměla kormidlo ani navigaci.

 

O víkendu Japonské moře vyplavilo další loď s dvěma těly na palubě. V lodi byly nalezeny cigarety z KLDR a bundy s korejskými nápisy.

 

Podle profesora Yoshihika Yamady z Univerzity Tókai je Japonské moře přes léto relativně klidné, od listopadu ale v oblasti začíná foukat silný vítr, který moře rozbouří, uvádí portál Express.

 

 

Podle některých expertů musejí kvůli nedostatku potravin rybáři KLDR podnikat výpravy na otevřené moře ve snaze nalovit více ryb. V drsných podmínkách se dřevěné bárky často poškodí, bezmocní rybáři jsou pak odnášeni od pobřeží KLDR. Jen letos moře u Japonska vyplavilo přes 40 lodí.

klma TN.cz