nebezpečí na pláži

Záhadná ryba ve Španělsku zaútočila na 2 děti. Pláž uzavřeli

Barracuda
Zdroj: Getty Images
Pobřeží Costa Blanca a barakuda.
Téma:

Tři pláže na španělském pobřeží Costa Blanca byly několik hodin uzavřeny. Dvě děti pokousala neznámá ryba a jeden ze zraněných chlapců musel být převezen do nemocnice.

Sedmiletého chlapce pokousala ryba ve španělském městě Elche. Na jeho chodidle zanechala tři hluboké rány, kvůli kterým byl přepraven do nemocnice. O půl hodiny později zranila ryba na stejné pláži desetiletého hocha, ale u města Alicante. Podle deníku Daily Mail se pravděpodobně jednalo o stejný druh mořského živočicha.

 

Policie a místní úřady se rozhodli pláž v pátek uzavřít. Uzavřeli i dvě přilehlé pláže - La Marina a El Rebollo. Policisté prohledávali pláž a snažili se zjistit, která ryba mohla za útoky stát. Zatím není jasné, která ryba chlapce pokousala. Údajně to však mohla být barakuda, která má velice ostré zuby. Pláž byla v sobotu znovu otevřena a útoky už se od té doby neopakovaly.

 

 

Není to však první problém, se kterým se záchranáři na pobřeží Costa Blanca museli vypořádat. V červnu se u pobřeží pohybovalo zvýšené množství žahavců měchýřovek portugalských, které jsou podobně medúzám. Majitelé hotelů a pláží nabádali turisty k obezřetnosti, protože zasažení tímto žahavcem může být i smrtelné.

Související témata:
mik TN.cz