Podivná smrt

Záhadná smrt obří velryby! Našli ji na italském pobřeží, asi měla mláďata

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
22.1. 2021 5:30
Téma:

Italská pobřežní stráž našla u Neapole obrovskou mrtvou velrybu. Pravděpodobně největší, která se kdy ve Středozemním moři objevila. Příčiny její smrti zůstávají záhadou, zabývají se jimi biologové.

Pravděpodobně největší velrybu ve Středozemním moři, která se kdy dostala do rukou člověka, našla pobřežní stráž v italském přístavu Sorrento u Neapole. Obrovský mořský savec byl už bohužel po smrti.

 

Velrybu několik dní předtím pozorovali potápěči pobřežní stráže, kterou na ni upozornili místní, píše portál BBC. Ještě v neděli byla určitě naživu, v úterý už plavala v přístavu břichem vzhůru. Podle jejich však měla být mnohem menší, stráž tak pátrá po mláďatech. 

 

Přemístit mrtvé zvíře z vody na souš bylo velmi náročné. Velryba totiž vážila okolo 70 tun. Do operace se musely zapojit dvě lodě a dokončit se ji podařilo až po několika hodinách.

 

 

Zatím je záhadou, proč velryba uhynula. Příčinami smrti už se zabývají mořští biologové i další experti. Neapolské úřady po vyšetření nešťastné události plánují kostru velryby vystavit v muzeu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz