německý politik

Záhadná smrt starosty! Měl prostřelenou hlavu, zbraň zmizela

Walter Lübcke
Zdroj: Profimedia
Německá policie vyšetřuje smrt starosty Waltera Lübckeho
Téma:

Němečtí policisté vyšetřují smrt starosty města Kassel Waltera Lübckeho. Ten byl v neděli nalezený mrtvý na své zahradě s prostřelenou hlavou. Zbraň však z místa činu zmizela. Podle policie byl starosta zastřelen z těsné blízkosti a byla vyloučena sebevražda.

Německou politickou scénu šokovala v neděli smrt pětašedesátiletého Waltera Lübckeho, který byl starostou města Kassel.

 

Se střelnou ranou v hlavě byl podle německé policie nalezen na své zahradě v obci Istha. Zbraň se však u něj nenašla a ani ji neměl vlastnit. I když se tělo starosty našlo v neděli, zemřít měl už v sobotu.

 

V té době se ve vesnici konal pivní festival a podle německých médií se mohl v době akce s někým setkat. Policie příčinu smrti nezveřejnila. V pondělí odpoledne však měla informovat o tom, že byl starosta zastřelen z těsné blízkosti a byla vyloučena sebevražda. Vyšetřování smrti starosty stále probíhá, uvedl deník Bild.

 

 

Lübcke byl členem Křesťanskodemokratické unie (CDU). Na starostu vzpomínali i jeho kolegové. "Jsme hluboce šokováni náhlým úmrtím našeho přítele Waltera Lübckeho," uvedla Annegret Kramp-Karrenbauerová. "V těchto těžkých časech jsou naše myšlenky a modlitby hlavně s manželkou, jejími dvěma syny a vnukem," dodala.

reg TN.cz