Prosí o pomoc

Záhadná vražda! V Labi našli mrtvolu, i po letech policie tápe

Nález mrtvého těla
Zdroj: Policie ČR
Mrtvého muže identifikovali až podle otisků prstů
Téma:

Už tři roky vyšetřují středočeští kriminalisté vraždu 41letého muže. Jeho tělo našli v Labi na Mělnicku, v prostoru zdymadel. Mohl navíc zemřít několik týdnů před nálezem, k řece zřejmě přijel na kole. Ani to se ale nenašlo. I přesto policisté prosí o pomoc veřejnost.

Uplynuly přesně tři roky od chvíle, kdy středočeští policisté vyjížděli k nálezu mrtvého muže v Dolních Beřkovicích. Muž nebyl v pátrání a neměl u sebe žádné doklady, a tak museli jeho totožnost zjistit až podle otisků prstů.

 

Kriminalisté zjistili, že šlo o cizince. Muž se jmenoval Marcin Jaroslaw Bala, pocházel z polského Gdaňsku a bylo mu 41 let. Nařízená pitva potvrdila, že ho někdo zavraždil. Doba úmrtí se ale s nálezem neshodovala, byla určena na několik týdnů předtím.

 

Marcin ale zřejmě v Česku žil - i kvůli podezřením z krádeže šperků a peněz, kterých se měl dopustit v bývalé práci v Polsku. Od konce července 2013 pobýval v pražských Strašnicích, k Mělnicku měl ale vztah, protože jeho otec tam na konci 80. let pracoval.

 

 

GALERIE: Nález mrtvého těla

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Nález mrtvého těla - 1

 

"Víme, že navštěvoval herny. V tomto prostředí by jeho pohyb mohl někdo zaznamenat," uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Naposledy byl viděn 20. března, tedy necelý měsíc před nálezem jeho bezvládného těla.

 

Muž na sobě měl černé sportovní oblečení a trekové boty, proto se kriminalisté domnívali, že mohl před vraždou jet na kole. To se ale zatím nepodařilo najít, ve sportovním navíc prý Marcin chodil poměrně často.

 

 

"Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při objasnění okolností úmrtí muže, k čemuž by zejména mohlo přispět zjištění, kde se vyskytoval, s kým se stýkal a jaké aktivity provozoval po celou dobu svého pobytu v ČR," doplnila Pučelíková. Hledají tak kohokoliv, kdo by muže poznal.

 

Marcin měřil asi 185 centimetrů, vážil 90 kilo. Byl robustní postavy a chodil kolébavě. Měl kulatý obličej, krátce střižené blond vlasy s čelními kouty, hnědozelené oči a na tvářích pihy. Nosil dioptrické brýle a mluvil polsky. Pokud byste muže znali, kontaktujte policii na lince 158.

epa TN.cz