pohřeb

Záhadné tělo, muže se ani po roce a půl nepodařilo identifikovat

Téma:

Ostatky neznámého asi čtyřicetiletého muže, jehož tělo se našlo poblíž České Třebové, budou v nejbližších dnech pohřbeny na státní náklady. Podle policie měl muž zemřít už před pěti lety. I když kriminalisté sestavili jeho přibližnou podobiznu, zatím se ho nepodařilo identifikovat.

Záhadný příběh rozepsal muž, který šel zkontrolovat chatu, zda mu ji nenavštívili zloději. Pak vyrazil do lesa a našel lebku. Byl podzim roku 2017. "Mělo by se jednat přibližně o čtyřicetiletého muže, vysokého 177 - 189 centimetrů," uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková.

 

Kriminalistický ústav v Praze sestavil mužův portrét. Jeho DNA profil se neshoduje s žádnou pohřešovanou osobou. Poté, co se snímek dostal do médií, se ozvalo několik lidí. Ti tvrdili, že muže poznávají. Ale mýlili se. Hledání jeho jména tak stále pokračuje. Pokud byste muže na identikitu poznali, kontaktujte linku 158.

 

Lebku a další kosti už kriminalisté nepotřebují a předali je městskému úřadu k pohřbení. Obřad se v podobných případech pohybuje okolo patnácti tisíc korun a náklady platí Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

 

Loni v létě v Pardubicích takto pohřbili i neznámou ženu, jejíž tělo se našlo před lety v Labi. Ani ji nikdo dodnes nepostrádá. "Jedním z markantů a zvláštním znamením je, že žena měla vytetované obočí," popsala mluvčí policie Eva Maturová.

 

 

Veřejný je i snímek jejích zubů, ale nenašel se žádný lékař, který by svoji práci poznal. Její pohřeb na pardubickém hřbitově stál osmnáct tisíc korun, v částce byla zahrnutá cena dubové rakve s nepropustným zinkovým dnem.

 

Dodnes není jasné, kde do vody spadla. Tělo do Pardubic mohlo doplavat až z padesát kilometrů vzdáleného Dvora Králové nad Labem.
 

Petr Brzek/klma tn.cz / TV Nova