Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.4. 2018 15:04
přišel o firmu

Záhadné zmizení: Starosta nasedl do auta a už ho nikdo neviděl!

Pátrání - Pavel Žerníček
Zdroj: Policie ČR

Policisté na Šumpersku už několik dní marně pátrají po Pavlu Žerníčkovi (66). Starostu obce Rapotín lidé naposledy zahlédli v pondělí. Dopoledne odjel autem od svého domu a už se nevrátil. Podle policie trpěl zdravotními problémy, které mu znemožňovaly vykonávat funkci.

Zmizelý starosta měl podle našich informací problémy se svou firmou, která pro něj byla srdcovou záležitostí. Nedávno ji měl rozprodat a vyplatit všechny zaměstnance.

 

Žerníček byl velký milovník hor. Lidé z obce se tak domnívají, že se mohl vydat na odpočinek do kopců. Zároveň však mají strach, firma pro něj údajně byla vším a lidé se tak bojí, zda si nechce sáhnout na život.

 

Poslední signál ze starostova telefonu měl být zachycen na Bruntálsku. Pátrání je vyhlášeno také po osobním autě, kterým starosta v pondělí odjel. "Jedná se o vůz značky BMW, šedé metalízy, s registrační značkou 1M0 6948," řekla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

 

"Pohřešovaný muž je vysoký 172 cm, střední postavy a má modré oči," uvádí policie. V době zmizení na sobě měl oblečené tmavé rifle, světle modrou košili a černou koženou bundu.

 

 

Policejní pátrání už pátým dnem nepřineslo žádný výsledek. Muži zákona se tak obrací na veřejnost. Pokud jste hledaného muže nebo jeho auto zahlédli, obraťte se na tísňovou linku 158.
 

jva TN.cz