nové informace

Záhadný případ: Smrt podnikatele Taubeho vyšetřují lovci mafiánů!

Téma:

Podnikatel Karel Taube, jehož tělo našla policie na jaře v lese u Vysokého Mýta, byl před smrtí surově mučen. Televizi Nova to řekl jeho syn s tím, že za smrtí tatínka stojí najatí vrazi z východní Evropy. Případem se nově zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu.

Záhad kolem smrti vilvného podnikatele stále přibývá. Nejzajímavější na celém případu je fakt, že už ho neřeší policisté jako doposud, ale rovnou lovci mafiánů - Národní centrála proti organizovanému zločinu.

 

Novinky k vyšetřování přináš hlavně syn Taubeho, který TV Nova prozradil, jak krušné chvíle zažíval jeho otec těsně před smrtí.

 

Podnikatele prý nejprve drželi únosci v hospodě, pak až ho převezli na Chrudimsko. "Sebrali ho, naložili do auta," popsal Roman H. V jednom z tamních bytů prý tatínka mučili a snažili se z něj dostat, kde má schované peníze.

 

 

Utrpení Taubeho trvalo delší dobu. Když ho po šesti hodinách našli, byl už muž mrtvý. Museli se zbavit těla. Vraždu řešila krajská kriminálka, jenže teď je všechno jinak.

 

"Tento případ jsme předali na útvar s celorepublikovou působností," řekl pouze mluvčí policie Jiří Tesař. Podle syna to byli právě vrazi, kteří vyšetřovatele dovedli k hrobu otce.

 

Podle informací televize Nova údajné vrahy vyšetřovala slovenská policie za úplně něco jiného a ti se přiznali i k tomuto činu na východě Čech. Ve vazbě mají být kvůli tomu minimálně tři lidé.

Petr Brzek/ lud TN.cz