Nebezpečí

Zahrádkáře otrávila domácí zelenina, obsahuje totiž nebezpečné látky

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 7:07
21.7. 2021 6:55
Téma:

Ve Velké Británii zaznamenali za posledních několik měsíců zvýšený počet otrav poté, co zahrádkáři snědli zeleninu vypěstovanou na vlastní zahrádce. Málokdo totiž ví, že vypěstované plodiny mohou obsahovat látky, které jsou ve větším množství pro člověka jedovaté.

Desítky, možná i stovky zahradkářů byly v posledních měsících otráveny konzumací domácích cuket, které obsahují nebezpečné látky, jež jsou jedovaté, informuje Daily Mail.

 

Při domácím pěstování zeleniny, se totiž povětšinou zvyšuje i její kvalita a množství látek, které se v ní tvoří. Bohužel se to ale týká i těch jedovatých.

 

 

"Mnoho toxických látek produkují i nevinně vypadající plodiny, o kterých to kromě pár odborníků téměř nikdo neví. Například plodiny z čeledi tykvovitých produkují řadu toxických steroidů se souhrnným názvem kukurbitaciny," informuje Tomáš Moravec z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd České republiky.

 

Příznaky otravy jsou většinou křeče v žaludku, prudké zvracení a průjem, v některých případech až silný třes, horečka a halucinace. Podle Daily Mail dokonce existuje případ, kdy v roce 2014 zemřel v Německu senior poté, co snědl cuketový salát, který mu připravil jeho nicnetušící přítel.

 

 

A nebezpečí se netýká jenom cuket, jelikož kukurbitaciny obsahují veškeré plodiny z čeledi tykvovitých. Mezi tykvovité patří například okurky, tykve, dýně, melouny nebo cukety.

 

Nebezpečné mohou být i další plodiny. Brambory například obsahují solanin, rajčata tomatin a lilek zase solamarin. Obsah této látky se pak v daném plodu liší podle odrůdy, nebo stupně zralosti. Ve většině případů však bývají různé odrůdy vyšlechtěny tak, aby se tyto toxiny omezily pouze na části plodu, které se nejí.

 

Anketa

Pěstujete si domácí zeleninu?

Hlasovalo 1490 lidí.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz