Zahrádky místo silnice

Zahrádky pražských kaváren zaberou část nábřeží. Lidé se bojí o dopravu

Téma:

Pražský magistrát od soboty uzavře jeden jízdní pruh na Smetanově nábřeží. V něm pak vyrostou zahrádky restaurací a barů. Město tak chce podpořit jejich majitele a provozovatele, které postihla opatření během pandemie. Řadě lidí to ale vadí, protože se obávají chaosu v dopravě.

Část nábřeží, kterým denně projedou tisíce aut, zaplní od soboty zahrádky místních kaváren. Míst k posezení tady bude zhruba 150. Průjezdný bude jen jeden pruh.

 

"Je to v rámci podpory ekonomiky a zlepšení veřejného prostoru. O víkendech plánujeme různé kulturně společenské akce," řekl náměstek pražského primátora Adam Scheinherr.

 

Zhruba dvousetmetrový úsek od kavárny Slavia po konec parku Národního probuzení budou řidiči muset objíždět minimálně do konce září. Auta budou muset ve směru od Národního divadla tento úsek objet přes Divadelní ulici, případně přes ulici Karolíny Světlé.

 

 

Místním se to ale příliš nezamlouvá. "Spousta z nich nebude vědět, že musejí odbočit do Divadelní, tady zjistí, že je přikázaný směr, tak to budou objíždět přes Malou Stranu. Když už tady chtějí mít nějaké kavárničky, tak by bylo lepší tady mít úplně klídek a uzavřít oba dva ty pruhy," shodují se.

 

"Většina aut už dnes jezdí Divadelní ulicí, je tam snadná objížďka, takže nepředpokládáme nějaké velké zásadní dopravní komplikace," tvrdí Scheinherr.

 

Části koalice je také proti srsti rychlé zavedení omezení. Tvrdí, že na omezení by se měly dohodnout všechny tři subjekty pražské koalice.

 

 

"Byli jsme připraveni třeba spustit zkušební provoz. Například dát taková ta omezení na víkendy a slavnostní a sváteční dny, ale nebyli jsme připuštěni k žádné debatě," říká poslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).

 

Tramvaje budou přes Smetanovo nábřeží jezdit dál v obou směrech bez omezení.

MB TN.cz