Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Zájem domácností i firem o FVE trvale roste

Téma:

Statistiky společnosti S-Power Energies potvrzují trvale rostoucí zájem českých domácností o střešní fotovoltaiky.

Loňských 897 instalací představovalo v meziročním srovnání více než dvojnásobek. Letos se tomuto číslu firma přiblížila už v polovině roku. Ke konci června evidovala 731 nových zakázek a aktuálně řeší projekty v celkovém objemu 255 milionů korun. To je dokonce o 40 procent vyšší číslo než za celý rok 2018.

V letošním roce jsme si stanovili za cíl 1200 nových instalací a 300 milionů korun obratu. S ohledem na pololetní výsledky však očekávám, že tato čísla překonáme. Přispět by k tomu mělo mimo jiné i naše rozšíření portfolia o tepelná čerpadla a větší zaměření na firemní zákazníky,“ uvádí jednatel S-Power Energies Jaroslav Šuvarský.

Startuje firemní solární boom

Zatímco doteď se společnost soustředila výhradně na rezidenční sektor, nyní reaguje na rostoucí poptávku ze strany firem. „Jsme na začátku firemního solárního boomu. Energie ze slunce je dokonale dostupná, ceny technologií prudce klesají a spotřeba elektřiny a její cena naopak roste. Je naprosto logické, že firmy chtějí ušetřit a přecházejí na vlastní zdroje,“ komentuje Jaroslav Šuvarský a doplňuje: „Aktuálně uvádíme nové produktové řady velkých střešních fotovoltaik pro firmy o výkonu 10 kWp
a 20 kWp
. Ty jsme schopni zkombinovat i se stojany pro dobíjení firemních elektromobilů. Instalace se vyplatí i bez dotací.

Trhu dominují bateriová řešení

Z hlediska preferencí klientů došlo v posledních dvou letech k zásadnímu obratu. Zatímco ještě nedávno jednoznačně vedly levnější sestavy bez baterií, kde lze pomocí přebytků pouze ohřívat vodu, loni už tři ze čtyř zákazníků S-Power Energies požadovali řešení s akumulací.

Bateriové systémy umožňují využívat vlastní zelenou energii i po západu slunce a poskytují ochranu před výpadky. Lidé totiž stále častěji touží po energetické nezávislosti. U novostaveb navíc roste zájem o kombinovaná řešení s tepelnými čerpadly. Ta mohou snížit náklady na provoz domu až o 75 procent,“ vysvětluje Jaroslav Šuvarský.

Pokud chcete malou domácí fotovoltaiku, na nic nečekejte – teď je ten pravý čas. Vyplňte kontaktní formulář a lidé z S-Power Energies se vám ozvou do 48 hodin.

 

Související témata:
Komerční článek