Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

náchodsko

Autobus plný dětí dostal smyk. Jednoho chlapce museli oživovat!

K dopravní nehodě zájezdního autobusu došlo poblíž České Skalice na Královéhradecku. Podle prvotních informací dostal autobus smyk a skončil v příkopu.

K nehodě došlo krátce po jedenácté hodině mezi obcemi Hořičky a Lhota pod Hořičkami v okrese Náchod. Jednalo se o běloruský autobus, který převážel děti ve věku 12-17 let. V době nehody cestovalo v autobuse 49 lidí.

 

"Autobus dostal na zasněžené silnici smyk a skončil mimo vozovku. Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky," řekla TN.cz mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

 

Při nehodě se celkem zranilo čtrnáct osob, patnáctiletý chlapec byl zraněn těžce. "Jednoho chlapce museli záchranáři na místě resuscitovat, poté byl letecky převezen do nemocnice v Hradci Králové," doplnila Prachařová. Do hradecké nemocnice byla převezena také dívka se středně těžkými zraněními. Ostatních se ujala nemocnice v Náchodě.

 

 

Pro zbytek cestujících přijel hasičský autobus, který je odvezl do Hořiček, kde počkají na náhradní autobus. Místo je částečně průjezdné. Policie kvůli vydatnému sněžení upozorňuje řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti.
 

mom TN.cz