nepodařený vtípek

Školák vběhl do třídy s pistolí a křikem Alláhu Akbar. Stíhají ho

Téma:

Drsný vtípek patnáctiletého středoškoláka vyděsil učitelku - žák totiž do třídy vtrhl s maketou pistole. Teď mu hrozí nejen vyhazov ze školy, ale policie ho navíc trestně stíhá.

Měl to být vtípek pro spolužáky na konci poslední hodiny minulý čtvrtek. Patnáctiletý chlapec se na něj připravil už doma - do školy si přinesl airsoftovou pistoli a dva nože. Airsoftové zbraně jsou na první pohled takřka k nerozeznání od zbraní skutečných, ale na rozdíl od nich vystřelují stlačeným vzduchem plastové kuličky.

 

Třída o všem věděla, ale učitelka, která ji učila, neměla o plánovaném drsném žertu ani ponětí. "Policii jsme to předali my. Žák se omluvil vyučující z hodiny s tím, že půjde na záchod. Vrátil se s maketou zbraně a pokřikem Alláhu Akbar," popsal průběh "přepadení" ředitel Střední školy Kralovice Milan Oravec.

 

 

Učitelka se pochopitelně vyděsila a i když ji student ujišťoval, že šlo "jen" o legraci, odešla s ním do ředitelny. Ředitel školy pak přivolal policii, která se případem začala oficiálně zabývat. Nejprve policisté studentovi zabavili airosoftovou pistoli a dva nože. Pak u něj doma navíc udělali domovní prohlídku.

 

Nejpozději si zřejmě nevhodnost svého chování žák uvědomil, když musel podstoupit nařízené psychiatrické vyšetření. "Poslali jsme ho na psychiatrické vyšetření a čeká ho samozřejmě trest," potvrdil ředitel Oravec. Chlapci hrozí přinejmenším podmínečné nebo úplné vyloučení ze školy.

 

 

To ale zřejmě nebude jediný trest, protože patnáctiletého mladíka stíhá i policie - z trestných výtržnictví a z nebezpečného vyhrožování.

tn.cz / gar