ROZHOVOR statečný strážník

Zákazník hrdinou! Holýma rukama přepral v Brně lupiče se zbraní

Téma:

Z brněnského strážníka se v pondělí večer stal hrdina. Holýma rukama zneškodnil ozbrojeného muže, který se chystal vyloupit supermarket. Sám si při zákroku poranil vazy na ruce.

S rodinou na nákup do supermarketu se vydal v pondělí večer brněnský strážník. V tu chvíli netušil, že i když má volno, bude muset chránit lidské životy. Odvážným zákrokem zabránil v obchodě loupeži.

 

"Strážník byl právě se svou rodinou nakupovat v supermarketu ve Vondrákově ulici a skládal zboží do tašek, když ke stejné pokladně přišel muž s černou kuklou na hlavě, namířil pistolí na prodavačku a důrazně se dožadoval vydání peněz. V tu chvíli strážník duchapřítomně zareagoval a bleskově proti ruce se zbraní použil nacvičenou sebeobrannou techniku a útočníka svedl na zem," uvedl mluvčí městských policistů Jakub Ghanem.

 

 

Útočníkovi na zemi držel horní polovinu těla, zatímco jeho žena zaklekla lupiči nohy. "Personál okamžitě přes tísňovou linku přivolal hlídky ve službě a na místo dorazili jak městští strážníci, tak i státní policisté. Policie si od strážníka muže převzala jako důvodně podezřelého z trestného činu," dodal Ghanem.

mom TN.cz