KORONAVIRUS

Povinné roušky ve třídách zvažuje další kraj, otevírá nové odběrové místo

František Nyklas
František Nyklas
16.9. 2020 13:35
Téma:

Bezpečnostní rada Karlovarského kraje chce upravit režim ve školách. Mají 22 škol, které jsou buď úplně nebo částečně uzavřené. Kvůli rostoucímu počtu nemocných se v kraji otevírá další odběrové místo.

Zatímco 1. srpna evidoval Karlovarský kraj jedinou nakaženou osobu, včera to bylo 74 nových pozitivně testovaných lidí. Přitom v jednom případě došlo i k úmrtí. Karlovarský kraj začíná mít vážné problémy, aby stačil testovat lidi indikované k odběru hygieniky nebo praktickými lékaři. Karlovarská nemocnice denně testuje 300 osob, což je podle koordinátorky intenzivní péče Dagmar Uhlíkové na hranici únosnosti. V průběhu příštího týdne by tak mělo začít fungovat další odběrové místo v Chebu.

 

Už 18 procent všech škol v Karlovarském kraji má omezené vyučování. Jedná se o asi 22 škol. Kolik z nich je úplně uzavřených se krajští úředníci nedozvěděli ani od hygieniků. A požadují po nich přijmout plošná opatření pro úpravu režimu. Například nošení roušek při výuce.

 

 

“Jestli chceme s epidemií bojovat a chceme něco dělat, tak je asi nejvyšší čas přijmout nějaká opatření. Bohužel mám pocit, že naše krajská hygiena tuto situaci ne úplně dobře zvládá,“ řekl radní pro oblast zdravotnictví Karlovarského kraje Jan Bureš (ODS). Upozorňuje také, že stejně jako v dalších krajích, i v tom Karlovarském pro zvládání situace chybí Ústřední krizový štáb. 

 

Dezinfekce, větrání, rozestupy. Takto vypadají opatření ve školách:

 

TN.cz