Závažný případ

Cizinec se ke znásilnění školačky u Terezína přiznal! VIDEO

Téma:

Litoměřický okresní soud poslal cizince, který měl podle policie v úterý na poli u obce Lukavec nedaleko Terezína znásilnit teenagerku, do vazby. Muž se k činu přiznal.

Jednání o vazbě odstartovalo v půl třetí odpoledne. Verdikt padl přibližně po hodině. Muž se u soudu ke znásilnění přiznal. Mladý Afričan stráví následující dny ve vazební cele.

 

Státní zástupkyně Kateřina Doušová popřela starší informace, že muže obviněného ze znásilnění Němci vyhostili do Česka. "Podle našich informací dotyčný v Německu neúspěšně žádal o azyl, vyhoštěný ale nebyl. Navíc se v případě vyhoštění lidé vracejí do země původu, ne do sousedního státu," vysvětlila Doušová.

 

Doplnila, že to, že je muž Afričan, usuzují vyšetřovatelé z jeho vzhledu. "Jinak s námi muž nespolupracuje a nekomunikuje. Známe identitu, kterou používal v Německu. Nyní ověřujeme, zda je to mužova skutečná identita," uvedla státní zástupkyně s tím, že doklady u sebe zadržený žádné neměl.

 

 

Muž mluví směsicí tří jazyků, což jeho identifikaci ztěžuje. Podle informací televize Nova byl muž v Německu třikrát souzený za majetkovou trestnou činnost.

 

Cizinec měl nezletilou dívku podle kriminalistů znásilnit v úterý u obce Lukavec poblíž Terezína. Oběť skončila v nemocnici, její zranění ovšem nejsou podle informací TV Nova vážná. Po útoku jí měl ještě sebrat mobilní telefon. V případě odsouzení může násilník strávit až deset let za mřížemi.

 

Pusťte si středeční reportáž:

 

pez TN.cz